Nohavice pre bábätko

Šitie

Tento projekt je pre všetky milovníčky (a aj niektorých milovníkov) zlatučkých zadočkov svojich detí, kedže zadoček nohavíc je pekne zvýraznený. S farebnými kombináciami a nápadmi ako tepláčkami zvýrazniť veľkú pampersku sa dá doslova vyhrať. Ja som už skúsila tri.

Free strih odtiaľto som najprv vyskúšala na zbytkoch čiernej flanelovej látky. Čierna je síce v kombinácii s bielou teraz pre babys moderná, ale mojej dcérke sa k jemnej svetlej pleti veľmi nehodí. Tak som ju trochu oživila Mickey Mouse uškami. Vyskúšala som ešte variant látky s vtáčikmi a károvanú látku z môjho starého pyžama.

Postup je pekne v angličtine vysvetlený na linknutej webstránke, ale pre istotu sem prikladám niektoré časti, ktoré mi napohľad ako začiatočníčke neboli jasné hneď.

Látku som si najprv nastrihala podľa strihu linkovaného vyššie. Podľa mňa je výsledok krajší keď je vzorovaná látka tá na zadočku (čierna varianta na obrázku), nie opačne (variant s vtáčikmi).

Ďalej som zošila zadný diel nohavíc (výrez s väčsím polkruhom) so zelenou záplatou. Najprv som si celú časť polkruhu našpendlila líce na líce. Potom som zošila túto našpendlenú časť prvý raz ručne, neskôr už na stroji. Tiež som ju následne zaendlovala, aby sa látky nepárali.

Z lícnej strany vyzerajú nohavice po zošití nasledovne.

Ďalej som pokračovala zošívaním predného a zadného dielu, zase líce na líce a najprv vnútro okolo záplaty.

Potom mi chýbalo už len po stranách zošiť nohavice, pridať gumu a naspodu nohavice zahnúť. Tieto časti sa na stroji šijú najťažšie, keďže sú také malé. Stroj si preto treba nastaviť (odstrániť predný diel).

Nakoniec mi napadlo, že som si mohla strih prispôsobiť tak, že záplata by mala medvedie ušká, ktoré by trčali z nohavíc. Vynašla som sa tak, že som tieto ušká vyšila na nohavice. Zobrala som si najprv vínový pohár, ktorým som obkreslila kriedou kruhy. Nemala som doma bavlnky na vyšívanie a obchody boli v karanténe ešte zatvorené, tak som prišila dokola červenú vlnu. Nohavice tak žiaľ, ale nemôžem prať na vysokých otáčkach.

Ďalší korona hack keď nemáte doma gumu do nohavíc je pre bábo nastrihať 50 denové pančuchy. Bude vám ich ľuto, ale čo by ste pre svoje mini neurobili.

One thought on “Nohavice pre bábätko

Comments are closed.