Môj digitálny experiment – pokračovanie

Knihy, Nezaradené

Po týždni hlásim progres! Teda vlastne pokles (presne 22%) v používaní môjho iPhoneu. Ak nevieš o čom hovorím, tak začiatok experimentu a vysvetlenie je tu. V skratke, testujem knihu a rady profesorky McGonigalovej z jej učebnice Willpower Instinct. Som presvedčená totiž, že motivačné knihy (aj keď tak by som ju nenazvala úplne motivačnou) sa majú najprv žiť a až potom odporúčať.

Prvý týždeň

Prvý týždeň a kapitola ako taká, boli o zaznamenávaní si konania okolo svojho cieľa. Každý deň som si zapisovala, koľko času trávim na mobile a ako. Tieto štatistiky sú ľahko dostupné priamo v mobile. Okrem toho som podľa odporúčania aj meditovala každý deň. Tu sú moje pozorovania:

  • hneď prvý deň – pondelok som bola strašne namotivovaná, až tak že som ani svoj súkromný instagram ani instagram Kreatívna materská takmer nenavštívila, nieto ešte niečo postla
  • utorok som si to všetko vykompenzovala 😀 To bol deň kedy som z celého týždňa strávila na mobile najviac. Na druhej strane, po dni voľna som mala v utorok oveľa lepšie nápady.
  • Na meditáciu som si zvolila čas po prvom rannom kŕmení dcérky, keď som ju mala na rukách. To nebol šťastný výber. Myslela som si, že to bude ťažšie a preto účinnejšie a aj naozaj bolo. Ale až príliš na môj level. Toto prehodnotím pre ďalší týždeň
  • Posledný deň som bola na mobile skoro najmenej, presne 2 hodiny a aj to väčšinu času som len mala zapnutú aplikáciu Photos, z ktorej som prekresľovala fotky na plátno.

Čo ďalej

V ďalšom týždni sa budem hýbať vonku. Nech je váš cieľ akýkoľvek, malo by to podľa Kelly McGonigal vašej disciplíne pomôcť. Už teraz viem, že to pomáha, lebo som to samovoľne začala praktizovať, keď som v piatok zase začala chodiť behávať. Aj preto som v nedeľu mala najproduktívnejší deň, lebo dva predchádzajúce dni som strávila veľa vonku na čerstvom vzduchu. Mojím predsavzatím je na tento týždeň ísť von vždy medzi kŕmeniami mojej dcérky. Aj keď to bude len vyniesť smeti. Trochu sa vyvetrať mi verím pomôže. Ďalej chcem ráno meditovať, ale už nie s maličkou na rukách. Dám si pripomienku na nočný stolík a budem to robiť hneď po prebudení. Držte mi palce!