Malé projekty, vďaka ktorým som sa precvičila v šití na stroji

Šitie

Tu sú projekty, ktoré som v poslednom čase ušila a pomohli mi precvičiť si rôzne zručnosti v šití.

1. Látkové obrúsky

Na látkových obrúskoch som si precvičila hlavne šiť na stroji rovno. Dajú sa ešte navyše personalizovať vyšitím iniciálov. Ako materiál som použila starší obrus a už mám vyradené ďalšie obrusy, ktoré boli zašpinené, že z nich vystrihnem čisté štvorce na obrúsky.

2. Rúšky

Vďaka rúškam začalo šiť veľa ľudí a odhodlalo sa neskôr na väčšie projekty. Sú rôzne návody na internete či už so skladaním látky alebo len strihy, ktoré sa zošijú a vytvarujú. Mne osobne najviac vyhovovali a najlepšie sedeli rúšky zo stránky usirusko.sk Na tejto šablóne som sa naučila šiť do oblúka. Ja som si ešte rúško vylepšila a spravila dvojitú vrstvú spredu a zozadu z inej látky.

3. Ozdobné vankúše

Vankúše sú jedným z mojich obľúbených menších projektov, lebo sú praktické na využitie a vhodné aj ako darček. Ja som si jeden aj vymaľovala a celý postup na výrobu zložitejšieho vankúša z IKEA utierky nájdete aj v mojom staršom príspevku tu.

4. Patchwork

Poslednou kategóriou mini-projektov, ktorým som sa na začiatku materskej venovala veľa je patchwork. Patchwork je vlastne zošívanie malých kúskov látok do väčšej deky. Veľmi sa mi páči na tejto technike, že sa využívajú zbytky látok, ktoré by sa inak vyhodili. Výhodou patchworku je, že sa od neho dá odbiehať k dieťaťu keď plače, keďže sa šije na krátke vzdialenosti. Nazbierala som si krásnu knižnicu na pintereste rôznych vzorov a kombinácii látok tu