Kreatívne nápady na krst

DIY, Pre deti

Včera sme konečne krstili našu dcérku Leu. Konečne preto, lebo sme si pôvodne naplánovali krst na čas, kedy nakoniec vypukla pandémia korony. Veľmi som sa na udalosť krstu tešila a už pred pôrodom som sa na ten moment začala chystať mysliac si, že neskôr na prípravy pri dieťatku nebudem mať čas. Začala som pozvánkami, ktoré som vyrábala v programe KeyNotes na iPade s veľkým bruchom plným Leou a vianočných koláčikov v posteli.

Podľa vzoru mojej švagrinej s francúzskym pôvodom som chcela podľa ich zvyku niečo drobné hosťom podarovať. Tak som si vo výpredaji nakúpila papierové vrecúška, do ktorých som dala pre najbližších Leuškinu fotku, svätý obrázok krstu a mnou ručne vyrobený mini-ruženec v baby fialovej farbe. Na svätý obrázok som z druhej strany napísala krátku personalizovanú modlitbu k Anjelovi Strážcovi, aby sa starí rodičia a krstní za Leušku modlili.

Tiež som chcela dať do týchto vrecúšok aj medovníčky, anjelov a srdiečka, čo som napiekla, ale nakoniec som ich po obrade ponúkala v krabici.

https://www.instagram.com/p/CBx-Z8Snrel/

Pre Leušku som ručne ušila už v poradí piaty čepček podľa slovenskej blogerky tvoriťaľúbiť. Na krst som zvolila bielu farbu. Vonkajšia látka bola pôvodne vyšívaná dečka, ktorú som symetricky vystrihla a na vnútro som zase použila látku z ľahučkej košele jej tatka. Čepček nakoniec na sebe nemala, lebo vonku sme sa dlho nezdržali, každopádne jej ostane na leto a na pamiatku.

Na pamiatku jej ostane aj krstná košieľka z umeleckého online obchodu Sashe a knižka “Pamiatka na krst” od jej babiny, ktorú ešte musím vyplniť! Druhá babička, teda vlastne naša babulka sa tiež nezaprela a doniesla na oslavu takúto fajnovú tortu z mascarpone, mňam!

Najkreatívnejší nápad však mala Leuškina krstná, ktorá jej sama vyzdobila krstnú sviecu. Celkovo však bude mať Lea veľa spomienok vďaka fotografiám z tohto špeciálneho dňa, ktorý sme strávili spolu s rodinou v najužšom kruhu.