Malá detektívna hra so sladkou odmenou

Pre deti

Včera sme sa konečne stretli s mojou sestrou! Mali sme v parku malé posedenie a jej trom synom vo veku (11, 9, 7) som vymyslela hru o koláče. Keďže radi čítajú a sú traja, nachvíľu sa stali Troma pátračmi, ktorí mali zistiť kto ukradol koláče. Dostali tri úlohy a za splnenie každej úlohy dostali jednu indíciu, kto je zlodej koláčov. Bola to veľká sranda. Tu sú jednotlivé úlohy:

1. Šarády

Deti si potiahli lístky, na ktorých boli napísané kuchynské pomôcky

  • plech
  • varecha
  • mixér

a oni ich mali bez použitia slov herecky znázorniť. Nesúťažili proti sebe, ale nato aby získali indíciu musela uhádnuť všetky hádanky moja sestra. Zabavili sme sa tak všetci spolu, a to že sú medzi nimi vekové rozdiely nerobilo problémy. Indícia, ktorú dostali bola, že zlodej koláčov sa nachádza v parku.

2. Matematicko-športová úloha

Keďže chalani sú šikovní v matematike, dostali úlohu na počítanie: Jedna porcia koláča má 180 kalórií. Keď 15 minút skákania spáli 120 kalórií a pol hodina behania 280 kalórií ako si musíte športy rozdeliť, aby ste spálili ten jeden koláč? Pôvodne som chcela, aby aj reálne skákali a behali, ale mali pri sebe kolobežky a lietali po parku kade tade. Takže úlohu len vypočítali a dostali ďalšiu indíciu, že zlodej koláčov je z rodiny môjho muža.

3. Kuchárska úloha

Posledná úloha, ktorú chalani dostali, bola vymenovať aspoň 5 ingrediencií, ktoré idú do bábovky. Veľmi radi varia, takže toto bola pre nich malina. Indícia, ktorú za uhádnutie získali, bola výška v centimetroch rodinného príslušníka, ktorý ukradol koláče. Keďže zlodejom bolo bábätko – moja dcérka, tak tých centimetrov nebolo veľa a detektívka mala šťastný koniec.

Synovci nakoniec dostali pekne zabalené koláčiky, ktoré som napiekla z perníkového cesta. Na balenie som použila baliaci papier a dekoračné pásky.

4 thoughts on “Malá detektívna hra so sladkou odmenou

  1. Deti miluju hry na indicie. To je super napad, ako si to vymyslela. Naviac v case korony zabalit kolaciky pre kazdeho osve je zdraviu prospesne.

    1. Vďaka a áno, chalani boli z hry nadšení napriek vekovým rozdielom 🙂

  2. Gratulujem, Alicka, si úžasná!!! To sú super nápady. Ako tu matiku chlapci vyriešili, asi Danielko nie. Spomínam, keď si bola somnou v tabore, ako si nas všetkých zabavila! Gratulujem aj k zajtrajším narodkam a prajeme s Imriskom , aby si bola tou najlepšou zenickou a mamičkou. Veru budeš prvý krát sláviť Deň matiek. Gratulujeme aj k tomuto. Pa.birmama

    1. Ďakujem za prianie aj milé slová! Chalani si pomáhali- Danielko aj keď najmenší, bol najlepší herec v šarádach.

Comments are closed.